Подарунок вчителю на випускний: як вибрати найкращий презент

Багато школярів провели зі своїми вчителями більше часу, ніж з батьками. Всім колишнім учням добре відомі звички, жести, характери і симпатії вчителів – вони стали частиною нашого життя на довгі роки. Прийшла пора прощатися, але розставання повинно бути світлим, добрим, а подарунок вчителю на випускний дозволить йому довго і тепло згадувати улюблений клас.

Отже, основні параметри прощального подарунка:

 • довготривалий – такий, який буде поруч багато років;
 • корисний – нехай він не припадає пилом на полиці, а радує око в класі або квартирі;
 • делікатний – педагог, що не говори, людина стороння і дарувати краще щось нейтральне.

Фотогалерея

Буває, що в класі складаються з педагогом по-справжньому теплі і добрі відносини. У цьому випадку фотографії улюблених учнів на пам’ять доставлять наставнику справжнє задоволення. Більшість людей (приблизно 99 %) люблять бачити власні вдалі зображення. Якщо виходити з цього, то можна подарувати фотографії, але не звичайні, а оригінальні.

 • Фотографії випускників. Масштабний колаж (настінний плакат) з обличчями всіх учнів, побажаннями і зображенням улюбленого педагога – відмінний варіант теплої спогади. Як варіант – електронна фоторамка з завантаженими зображеннями і відеопобажаннями.
 • Зображення вчителя. Тут фантазія практично не обмежена: малюнок – пазл, фото на склі, картина по фотографії – більш повний перелік можна отримати в сувенірному салоні.

Зверніть увагу: фотографія викладача повинна бути професійної якості. Її можна взяти у фотографа, який робить випускникам віньєтку або попросити улюблену фотографію у викладача.

Сувеніри

У вчителів зі стажем напевно є чималенька колекція ваз, статуеток і картин. Але якщо вирішили дарувати сувенір – непогано, просто потрібно проявити трохи фантазії.

 • Ваза. Нехай ваза буде сучасною, дорогою і великою. Повірте, розмір має значення. Дарувати порожню вазу банально. Можна наповнити її хоча б квітами, а якщо ваза прозора – декоративними великими намистинами, камінням або цукерками. У напівпрозорій упаковці така ваза виглядає дуже красиво.
 • Картина. Чому б не замовити картину з зображенням самого наставника. Якщо в наявності почуття гумору – припустимо трохи іронії, але не варто захоплюватися! Гумор покликаний викликати посмішку, а не ображати.
 • Посудний набір. Презент банальний, але практичний. Посуд сучасний, дорогий і красивий буде з гордістю демонструватися гостям як подарунок від улюбленого 11-го «А».

Захопленому педагогу

Є чимало педагогів, щиро захоплених своєю професією. Якщо у людини горять очі, коли вона розповідає про властивості інертних газів або тригонометричні функції, найкращий подарунок для неї – інвентар для роботи.

 • Книги. Якісне, навіть розкішне видання самої сучасної енциклопедії, словника або багатотомник книг з предмету – кращий вибір для захопленого викладача.
 • Інвентар. Вибір залежить від предмета: шикарний глобус, демонстраційні механічні моделі або лазерна указка.

Якщо є хобі

Якщо у педагога є хобі, то питання, що подарувати вчителю на випускний, відпадає. Захоплена людина більш за все оцінить те, що дозволить реалізувати свої інтереси.

 • Вудка. Завзятий рибалка зрадіє сучасній вудочці.
 • Квіти. Любителька кімнатних рослин з вдячністю прийме нові екзотичні рослини в красивих стильних горщиках з натуральних матеріалів.
 • Для активного відпочинку. Цінитель активного відпочинку оцінить зручний мангал, надувний човен або намет.

Розкішний подарунок

Буває, що можливості батьків випускників дозволяють зробити улюбленому наставнику дорогий подарунок. Є список найбільш бажаних подарунків і на цей випадок. Єдине, що мода 90-х: дарувати золоті прикраси пішла в минуле – в топ-листі бажаних презентів ювелірних прикрас немає.

 • Побутова техніка. Побажання вчителів ті ж, що і у всіх звичайних людей: пральна машина, холодильник, пилосос. Купувати побутову техніку краще без сюрпризів, попередньо з’ясувавши особисті побажання. Можна піднести подарунковий сертифікат на виділену суму – свобода вибору завжди радує.
 • Подорож або на відпочинок. Залежить від віку і здоров’я педагога. Молода активна людина зрадіє можливості здійснити невелику подорож рідним краєм. Можливо, потрібна буде путівка на двох. Заслуженого педагога порадує можливість відпочити в будинку відпочинку після всіх хвилювань і турбот випуску класу. Не обов’язково ставити прямі запитання, куди викладач бажає поїхати відпочивати – можна просто завести розмову про те, як вчитель збирається відпочити влітку.

Подарунки для кожного вчителя

Випускники дарують подарунки кожному вчителю. Що ж можна подарувати крім обов’язкових квітів? Хоча, повірте, і вони завжди бажані і не завжди варто замінювати їх на щось практичне.

 • Кімнатна рослина в красивому горщику. Якщо рослина виглядає не дуже презентабельно, її можна красиво упакувати і прикрасити повітряними кулями. Більшість вчителів розводять в кабінетах квіти.
 • Фотографії. Фотопазл, невеликий плакат з пам’ятними написами, гарне фото в рамці.
 • Щоденник. Красивий, унікальний, наприклад, з фотографіями педагога і класу на обкладинці.
 • Ваза. Без ваз нікуди! Потрібно тільки трохи краще замаскувати цей банальний дар. Підійде пакувальна плівка, банти, кульки, квіти…
 • Фільм про клас на диску, не надто довгий. Його краще продемонструвати на випускному вечорі. Що буде у фільмі: фотографії з 1-го класу до останнього дзвінка, фотографії з вчителями, фотографії з різних заходів, нагороди класу та окремих учнів, відеогалерея шкільних кабінетів. Все це упереміш з побажаннями самих випускників, їх планами на майбутнє. Гарантовано увагу, сльози і море емоцій. Подарунок дуже трудомісткий, але він того вартий.

А ось ще кілька відеоуроків про те, як можна зробити подарунок для вчителя своїми руками.


Найважливіше в подарунку – не його вартість, а те тепло, увага, які в нього вкладені. Додайте квіти, теплі слова, світлу енергію юнацтва – нехай подарунок стане особливим для вашого улюбленого вчителя.

Залишити відповідь

Ім’я *
Email *